Post a reply

Prijenosnica

23 Apr 2012, 21:03

Evo malo za razmišljenje nekoliko slika :mrgreen:
Mogućnosti samogradnje je pitanje ;)

Image

Image

Image

Image

Image

Re: Prijenosnica

23 Apr 2012, 21:04

Ovo bi trebalo nazvati Pomičnica a ne okret.(jer se ne okreće nego pomiče)
U principu se može napraviti u samogradnji, ali uz jaako puno truda, preciznosti i strpljenja. Ne treba nikakve specijalne aparate da bi se napravila, a i sav ,materijal se može naći npr. na otpadima. :!:

Re: Prijenosnica

23 Apr 2012, 21:04

Očito da je samogradnja i ko god da je napravio puno je uložio svaka mu čast.Je štenge je sfušal .
Moram dodat By (zelene)diode stariji majstor!

Re: Prijenosnica

23 Apr 2012, 21:05

Za autora topica i ostale ovo je prijenosnica

Prijenosnice su namijenjene za poprečni transfer tračničkih vozila ili njihovih dijelova (primjerice okretnih postolja) u setu paralelnih tračnica. Prijenosnice se mogu proizvesti prema zahtjevima klijenta - upuštene, uzdignute, pokrivene, otkrivene, unutarnje, vanjske.

Re: Prijenosnica

23 Apr 2012, 21:07

zinzi wrote:Prijenosnice su namijenjene za poprečni transfer tračničkih vozila ili njihovih dijelova (primjerice okretnih postolja) u setu paralelnih tračnica. Prijenosnice se mogu proizvesti prema zahtjevima klijenta - upuštene, uzdignute, pokrivene, otkrivene, unutarnje, vanjske.

Slažem se s tobom, samo nisam bio siguran kako da ju nazovem :)
Nigdje nisam uspio pronaći hrvatski naziv, ali vidio sam da postoji i segmentalna okretaljaka, naučio sam novi pojam :P

hvala zinziju na informaciji oko naziva.
Nažalost nikako ja s vremenom da malo više pišem o ovoj temi. imam hrpu ideja. Koje će biti ubrzo ostvarive je se nadam da ću dobiti prvu pravu plaću ubrzo :D

danas ću staviti još nekoliko slika prijenosnice :mrgreen:

Re: Prijenosnica

23 Apr 2012, 21:08

Segmentna okretaljka je ona koja se ne okreće puni krug, neko sama za 10- 20- 30 stupnjeva ulijevo ili desno. Sa dolazne pruge se može zaokrenuti na dvije ili više njih, pomalo poput skretnice. Obično se koristila na završnim kolodvorima da bi se uštedilo na prostoru. (kad nađem sliku stavit ću je)

Re: Prijenosnica

23 Apr 2012, 21:09

Evo još malo slika

Image
Image
Image
Image
Image

Re: Prijenosnica

23 Apr 2012, 21:10

Također me zanima kakav bi pogon za prijenosnicu bilo moguće napraviti (od čega, koji sistem push-pull preko žice ili što već) te neku shemu kako bi to trebalo pospajati da radit :D

Re: Prijenosnica

12 Sep 2012, 17:19

evo jedan link za osobe koje žele raditi prijenosnicu :B

Die Schiebebühne

i

Die Schiebebühne II

Re: Prijenosnica

12 Sep 2012, 17:29

evo jedna i o digitalizaciji prijenosnice :B

:text-link:



i jedan video :DID

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=h-KfB9rHBMk[/youtube]
Post a reply