Post a reply

Re: izrada bjelogoričnog drvca

11 Sep 2012, 15:24

genijalno vule, tocno kako sam rekao TLIDESETTLECI ce biti ko pravo. Ma salu na stranu - jako dobro, jako dobro. Eto ti se sve vise zagrijavas dok se meni cini da sam se poceo hladiti - (a ne to hladjenje) vec kaj se maketarstva tice. Samo nastavi tako... :gun-toot:

Re: izrada bjelogoričnog drvca

26 Sep 2012, 22:20

drveče raste ,a bogami i traje ko za pravo drevo
Image
a i treba mi ga.....

Re: izrada bjelogoričnog drvca

27 Sep 2012, 18:05

kolega samo ti nastavi super ti ide a mogao bi nam napravit i nešto kao tutorial ono tipa od kad odmotavaš žicu sa špule pa do zadnjeg poteza pošto nas vjerujem ima podosta koji smo samo kupili gotova drvca za maketu,al gledajući tvoja i thalisova koje sami izrađujete kupovna se mogu sakrit bar sve ove jeftinije varijante :text-bravo:

Re: izrada bjelogoričnog drvca

29 Sep 2012, 22:45

evo da probam amlo objasniti ,makr je to još sve u fazi eksperimenta,najviše me muču učvrščivanje krošnje da bude kruta kad je drvo gotovo,isprobal sam sakaj još nisam sa akrilnim lakom ,a to bude iduči tjedan dok ga kupim
1.licnastu žicu napavljam svagde gde se more najti(razni kabli,i kučanski aparati)bitno je da nije lakirana da se more lemiti
Image
režeš na dužinu barem trečinu duže od planiranog stabla,količina po potrebi -deblja više licni tanja manje
Image
tu je mašta na volju,ja delam po prilici,glavne grane i deblo ide iz pušla koji sam uzel,kod korena zalemim da se ne razdvaja,zatim manje pušleve opet zalemim na grane i raspletam da izgledaju sitnije grane,posle pofarbam mješam boju i drvofix,dosta gusto da popuni utore od žice
Image
kupljeno u ZOO dučanu vneka vrsta vate za filtere akvarija
Image
probal sam ju farbati,ali mi se čini da gubi svojstva raspršenosti,ljepim ju na grane sa gel ljepilom posipe još nisam stavljal dok ne kupim lak
posipi su domača izrada
Image
pa bumo vidli u konačnici,kak to zgleda prugica

Re: izrada bjelogoričnog drvca

29 Sep 2012, 23:09

:clap: kratko i jasno

kolega zahvaljujem na trudu :B

Re: izrada bjelogoričnog drvca

29 Sep 2012, 23:14

To vule, to. Divim se tvojoj ustrajnosti i voljom za experimentiranjem. Bit ce drvce i pol kad bu gotovo...kad se vratim sa familjarnih obaveza (ovaj put je to "uzemljenje") bum se i ja dal na drvoprobne radove.

Re: izrada bjelogoričnog drvca

01 Nov 2012, 12:02

evo moje varijante drvca

Image

Image

Image

Image

Image

Image

inace ako neko treba takvo drvce visine 15 - 20 cm / 50 kn, moze dim. i po zeljama

:DOG

Re: izrada bjelogoričnog drvca

01 Nov 2012, 13:49

Drvce je odlicno Niko.. istom metodom i ja takodje pravim drvca!

Re: izrada bjelogoričnog drvca

01 Nov 2012, 14:03

niko wrote:evo moje varijante drvca

inace ako neko treba takvo drvce visine 15 - 20 cm / 50 kn, moze dim. i po zeljama

:DOG


drveće po željama il cijena po željama :lol: :lol: :lol:

Re: izrada bjelogoričnog drvca

01 Nov 2012, 14:12

super to zgleda,a ja sa svojima nikak zadovoljan :BORED
Post a reply