Post a reply

Podmazivanje lokomotiva

19 Apr 2012, 19:29

Uvijek se vode rasprave o podmazivanju osovina i zubčanika na lokomotivama....ovdje je link na odličnu stranicu sa puno podataka i odgovora na tu temu

Re: Podmazivanje lokomotiva

19 Apr 2012, 19:31

Sad mi je krivo da nisam slikao lokomotive kad ih otvaram i na koji ih način podmazujem!
Mnogi dečki se jednostavno boje otvarati lokomotivu da im ne bi nešto iskočilo,pa mislim da bi im ovo
pomoglo na koji način otvoriti koju loksu i kako ju podmazati :geek:

Re: Podmazivanje lokomotiva

19 Apr 2012, 19:32

Kad se lokica otvara vijcima nema straha, ali kad je sa plastičnim zakačkama pa ju moraš širiti, istezati i mučiti zna biti nezgodno :!:

Re: Podmazivanje lokomotiva

19 Apr 2012, 19:34

Damir wrote:Sad mi je krivo da nisam slikao lokomotive kad ih otvaram i na koji ih način podmazujem!
Mnogi dečki se jednostavno boje otvarati lokomotivu da im ne bi nešto iskočilo,pa mislim da bi im ovo
pomoglo na koji način otvoriti koju loksu i kako ju podmazati :geek:


sumnjam da više nećeš otvarati lokomotive za potrebe podmazivanja... he he
pa, slijedeći puta slikaj i podijeli s nama...

Re: Podmazivanje lokomotiva

19 Apr 2012, 19:35

Naravno da hoću ;)
A,mogu spomenuti i moju urarku :D

Re: Podmazivanje lokomotiva

19 Apr 2012, 19:39

A gdje da nabavim ulje i kakvo uopče troše te lokse ?

Re: Podmazivanje lokomotiva

19 Apr 2012, 19:41

Ja koristim Roco mast za podmazivanje zupčanika na loksama,a ulje Faller
za podmazivanja zglobova i spojki vodilica na parnjačama ;)
Postoje i alternative kao ulje za Bagat šivaće mašine itd...
Image

Re: Podmazivanje lokomotiva

19 Apr 2012, 19:42

Za podmazivanje zupcanika na jednoj loksi koristio sam litij-magnezijevu mast koja se koristi u proizvodnji kardana i krajnika koji podnose velika opterecenja,mast odlicno prijanja uz djelove,pa cak nakon njenog brisanja sa djelova,djelovi ostaju masni,tako da nakon skidanja masti sa djelova i ponovnog podmazivanja billo bi dobro oprati djelove alkoholomili ili nekim drugim sredstvom za odklanjanje masnoce!
Ja sam je nabavio u firmi kojoj sam prije radio gdje smo proizvodili razne djelove za teretna vozila,imam je jos malo pa mislim da cu posjetiti staru ekipu da je nabavim jos! :mrgreen:

Re: Podmazivanje lokomotiva

19 Apr 2012, 19:43

Eto to je ta mast!
INA LIS3

Re: Podmazivanje lokomotiva

19 Apr 2012, 19:49

Ova mast je dobra za mehanizaciju teških strojeva,ali modela NE!
Jednom sam pomazao zupčanike na staroj Mehanovoj EMD SD-40 i sve je prividno bilo o.k
e onda se počela topiti i cijediti po tračnicama i kotačima.
Ne trpi toplinu i jednostavno ne valja. Uvjerit ćeš se u to,ali ne ako si podmazao loksu pa ona stoji
mora svakako voziti.
Mast mora biti striktno za finomehaniku kao recimo zupčanici na DVD-ima itd...

Ako ne vjeruješ meni pitaj moju urarku ;)
Post a reply